Саутхамптън приема Брентфорд в сблъсък от средата на таблицата

Саутхамптън - Брентфорд - 11/01/2022

10.01.22 10214

Тази седмица предстоят два мача от английската Висша лига, включително срещата между Саутхамптън и Брентфорд във вторник, 11 януари.

Мачът ще се играе на стадион ,,Сейнт Мери" и домакините започват седмицата на 14-то място с 21 точки, а гостите са на 12-та позиция с 23 пункта.

Саутхамптън влиза в мача след триумф с 3-2 над Суонзи Сити във ФА Къп през уикенда. Светците поведоха в 8-мата минута, но останаха с човек по-малко в 30-ата минута и Лебедите изравниха 13 минути преди края на редовното време.

Четири минути след началото на първото продължение, Суонзи поведе, но бързи два гола, подпечатаха обрата за хората на Хазенхютъл.

Този резултат означава, че Саутхамптън е непобеден в последните си 4 мача във всички турнири, 3 от които са от Премиър лийг. Страхотни три точки срещу Уест Хем плюс равенства у дома срещу Тотнъм и като гост срещу Кристъл Палас.

Светците са непобедени в последните си 6 мача като домакини, но записаха само 2 триумфа в тези 6 срещи. Те завършиха наравно във всеки от последните си 3 домакински мача от Висшата лига, като в 4 от от най-скорошните 5 двубоя, двата отбора са отбелязали гол.

Брентфорд пътува до ,,Сейнт Мери”, след като записа победа с 4-1 срещу Порт Вейл в третия кръг на ФА Къп през уикенда. Пчеличките водеха с 2-0 след 66 минути игра и въпреки че допуснаха попадение 4 минути по-късно, те отбелязаха още 2 гола и си осигуриха комфортен аванс.

Този резултат означава, че Брентфорд е спечелил всеки от последните си 2 мача във всички турнири, включително като домакин с 2-1 над Астън Вила в предходния си сблъсък от английското първенство.

Астън Вила беше по-добрият отбор през по-голямата част от мача, но момчетата на Франк се придържа към тактическите указания и отбелязаха два страхотни гола, за да вземат трите точки.

Формата във Висшата лига показва, че Брентфорд напоследък е непостоянен и е регистрирал 2 победи, 1 равен резултат и е загубил 2 от последните си 5 мача от Премиър лийг.

Неотдавнашната форма като гост е лоша и Пчеличките не успяха да спечелят нито един от последните си 5 двубоя като гост в лигата. И двата отбора са отбелязали гол в 4 от последните си 5 срещи далеч от дома.

За Светците Муса Дженепо няма да може да вземе участие, тъй като е ангажиран с националния отбор на Мали в Купата на Африканските нации. Тиери Смол, Кайл Уокър-Питърс и Че Адамс са аут поради COVID-19, докато вратарят Алекс Маккарти е под въпрос. Уилям Смалбон и Валентино Ливраменто са контузени.

Томас Франка няма да може да разчита на Франк Ониека, който също участва в Купата на Африканските нации.Чарли Гуд, Рико Хенри, Тарике Фосу, Занка и Дейвид Рая са контузени, докато под въпрос са Серхи Каньос, Матиас Йенсен, Джошуа Дасилва и Джулиан Жанвие.

Саутхемптън ще се надява да се възползва от факта, че в лагера на Брентфорд има кадрови проблеми за този мач.

Пчеличките, обаче, показаха, че са способни да печелят точки въпреки отсъствията на играчи и тази среща може да завърши наравно, като и двата отбора ще отбележат гол.